top of page

Містерія присмерку

Бруно Шульца

Офіційна сторінка заходу, присвяченому творчості Бруно Шульца, що відбудеться 4 листопада у Києві.  

«Голоси із різних поколінь»

Читатимуть

Юрій Андрухович

Іван Малкович

Андрій Безуглов

Тарас Малкович

Про подію 

Ми хочемо аби Ви почули та відчули дивовижне слово Бруно Шульца! Він – особливий письменник, деякі літературні критики ставлять його книги на рівень із творами Франца Кафки та Марселя Пруста.

Шульц будує тексти послуговуючись лише собі знаними межами, та власноруч здіймається над ними, надбудовує розлогі, повні архаїки речення. Засоби відтворення дійсності у його текстах пробуджують уяву та дарують небачене натхнення.

Твори Бруно Шульца наділені певною магією: один ковток, розміром у речення, абзац чи оповідання, переміщує у химерний світ, що досконало витворює автор. Це не просто текст, а дивовижна синкреція чуття, думки, аромату та місця, що, часом, дивує своїм хронотопом.

Поєднавши музику, слово та бездоганну гру голосів, ми відтворимо для Вас аромат Шульцового слова та перемістимо у його часопростір.

 

Чекатимемо на Вас 4 листопада о 17:00 у «Львівських пляцках» за адресою Київ, вул.Богдана Хмельницького, 10.

Книги
Пресса

БІОГРАФІЯ

Бруно Шульц народився 12 липня 1892 го року у Дрогобичі в родині торгівця тканинами Якуба Шульца та Генрієти Гендель-Кумеркер. Усе, що відбувалося у сім’ї письменника і пов’язане з батьками, явно чи алегорично віддзеркалюється у текстах. Справи родини погіршуються, хворіє батько а з ним відбувається занепад, зубожіння та банкрутство статків.

По закінченню гімназії Бруно Шульц виїздить із рідного Дрогобича та деякий час навчається у Львівській політехніці, але згодом кидає її. 

З початком Першої світової як і більшість євреїв Галичини, разом із родиною виїздить до Відня. Згодом у 1915-му році повертається і отримує місце викладача у Дорогобицькій гімназії.

Вже на початку 1920-х років Бруно Шульц робить кроки як майбутній письменник, торує собі шлях у літературній спільноті. Вирішальним для Шульца стає, знайомство з Зофією Налковською, відомою тоді польською письменницею, саме за її сприяння побачила світ перша книжка Б.Шульца – «Цинамонові крамниці». Вже наступного року виходить друга його книга «Санаторій під клейпсидрою», цей успіх не затьмарює навіть розрив із його нареченою.

Наприкінці 30-х Шульц отримує Золотого Лавра Польської академії літератури, це стає одним з останніх з його по життєвих успіхів. Щоправда, Друга світова переносить Бруно Шульца по інший бік Європи у СРСР. Наступні роки він присвячує вчителюванню та агітаційним плакатам для здобутку засобів існування у новій країні.

Після початку німецької окупації Шульц, як уроджений єврей, існує під постійною небезпекою знищення. Лише опіка одного з офіцерів гестапо на прізвище Ландау, і робота над награбованим у його стінах дає можливість жити. Проте вже 19 листопада 1942 року, інший офіцер гестапо, з помсти чи заздрості до суперника, вбиває Бруно Шульца на розі одної з вулиць рідного Дрогобича.

БІБЛІОГРАФІЯ

За життя письменника опубліковані тільки дві збірки «Цинамонові крамниці»(1933), та «Санаторій під Клейпсидрою»(1937); і кілька творів із періодичних видань. Посмертно публікують з 1964 року есе, прозові скетчі, критичні огляди літературних робіт та листи. Головне з цього видане у Польщі: «Проза»(1964), «Друга осінь»(1973), віднайдені листи Єжи Фіцовським опубліковані, у «Книга листів»(1975).  Життя та творчість Бруно Шульца сильно вплинули на майбутні покоління.

Його роблять героєм своєї літератури Сінтія Озік «Месія зі Стокгольму»(1987), Давид Гроссман «Бруно»(1986), Борис Хазанов «Чудотворець»(1990), Уго Ріккареллі «Людина на ім'я, здається, Шульц» (1998). Найприскіпливіші дослідження творчого шляху Бруно Шульца викладені у «Регіонах великої єресі» Єжи Фіцовського(1967), які мають декілька перевидань та багато перекладів.

Биография
Новости

КОНТАКТИ

Ми чекатимемо на Вас 4 листопада о 17:00 у "Львівських пляцках"

за адресою вул. Богдана Хмельницького, 10.

Зверніть увагу! Обовязкова онлайн-реєстрація за посиланням https://goo.gl/forms/BHjkAENrM6p8lOLv1 

Вартість входу - 20 гривень. 

Ми у соціальних мережах: 

  • Facebook Social Icon

З будь-яких питань Ви можете звернутися до Коломицевої Ольги

Телефон: (096) 239 53 33                         olgakolomytseva@gmail.com

Контакты
bottom of page